+90 312 341 23 38 / +90 543 773 37 73

PressureSyn – Yüksek Güvenlik Reaktörü

PressureSyn – Yüksek Güvenlik Reaktörü 2018-07-26T23:06:01+00:00

Asynt, The University of Nottingham’daki kimyagerler ve mühendisler ile işbirliği yaparak, laboratuvarda yüksek basınçta çalışmanın güvenlik yönüne, genel olarak piyasaya yeni bir Yüksek Basınç reaktörü olan PressureSyn şeklinde genel pazara kazandırılmıştır. içinde.

Yeni MKII 125 ml PressureSyn reaktörü şimdi 200bar maksimum çalışma basıncı ve 200C sıcaklık sağlayacak şekilde sertifikalı ve test edilmiştir. Kolay açılabilen kelepçe mekanizması, Nottingham’daki kimyagerler ve mühendisler tarafından tasarlanan ve herhangi bir kalıntı basıncı bırakmadan damar kapağının çıkarılmasına izin vermeyen benzersiz bir Güvenlik Anahtarına da sahiptir. Her bir Emniyet Anahtarı ve gemi kelepçesi benzersizdir, dolayısıyla yedek bir anahtarla geri alınamaz, sadece kullanımda olan reaktörün kalan basıncını serbest bırakmak için kullanılan Güvenlik Anahtarı kelepçeyi açar. Standart basınç tahliye vanasını doğru şekilde açan bir operatörde bile, bazı kalıntı basınca yol açan bir valfta küçük bir tıkanıklık olması mümkündür. Bu, reaktörlerin bunun mümkün olmadığından emin olmak için geliştirilecek bir güvenlik tasarımı özelliği gerektirdi; bu nedenle, her bir Emniyet Anahtarı valfi düzeneğinin ucunda bir pime sahiptir, böylece çıkarıldığında herhangi bir kalan basınç için küçük bir delik bırakılır.
Her bir reaktör, 30 dakika boyunca 331 bar.g test edilir ve bu basınç altında Zürih Sigorta tarafından sertifikalandırılır ve müşterilerimize bu reaktörün maksimum kullanımda olduğu gerçeği aslında çok az stresli olduğu bilgisini verir.
PressureSyn’in standart güvenlik özellikleri, patlama diskini ve basınç tahliye vanasını içeren bir çift basınç tahliye sistemini içermektedir.

PressureSyn üniteleri, herhangi bir manyetik ocak gözü karıştırıcısı üzerinde çalışmak üzere tasarlanmıştır; özel bir DrySyn adaptör plakası, reaktörlerin ocak gözü karıştırıcısı üzerine güvenli bir şekilde yerleştirilmesini sağlar; Gelişmiş sıcaklık transferi ve standart bir sıcak plaka karıştırıcının sıcaklık sensöründen gelen sıcaklığı kontrol etme yeteneği ile birlikte.

 • İngiltere’de, izlenebilir sertifikalı 316 paslanmaz çelikten tasarlanmış ve üretilmiştir.
 • 200 bar çalışma basıncı için Zürih Sigorta tarafından tasdik edilmiş tasarım. Ve 200C
 • Her reaktör hidrostatik olarak test edilmiş ve basınç altında Zürih Sigorta tarafından 400 bara kadar gözlemlenmiştir.
 • Standart olarak bir basınç tahliye vanası ve bir patlama diski ile birlikte gelir.
 • Kilitleme klipsli benzersiz braket sayesinde sistem kolayca kurulabilir ve demonte edilebilir, ancak basınç altında sökülemez.
 • Basınç tahliye iğnesi valfi, herhangi bir artık basınç bırakıldıktan sonra bileziğin kilidini açmak için kullanılabilen yerleşik bir anahtara sahiptir.
 • Standart manyetik karıştırıcı ocak gözünde 200 dereceye kadar kullanım için özel olarak tasarlanmış bir DrySyn adaptör taban plakasına uyar.
 • Karıştırma manyetik karıştırma çubuğu ile gerçekleştirilir.
 • Çelik basınç borularına takmak için sıkıştırma fitingli gaz giriş / çıkış valfi.
 • Müşterilerin kendi ekleri için ek (yedek) 1/8 npt bağlantı noktası.
 • İsteğe bağlı 5 yedek conta ve sıkıştırma donanımı içeren yedek parça.
 • İsteğe bağlı dijital termometre ve uzatma kablosu.