+90 312 341 23 38 / +90 543 773 37 73

Katı Sıvı Ayırma Yatay Sediment Decenter Santrifüj

Katı Sıvı Ayırma Yatay Sediment Decenter Santrifüj 2021-09-02T00:22:09+00:00

Ürün Tanımı: Makine, esas olarak 0.005-15mm çapında,% 1-40 konsantrasyonlu ve 100 ℃ den fazla olmayan sıcaklıkta ince parçacık içeren her türlü süspansiyon için kullanılabilir.

Yatay meyve suyu sürahi santrifüj
Makine, 0.005-15mm çapında ince parçacık,% 1-40 konsantrasyon ve 100 ℃’dan fazla olmayan sıcaklık içeren her türlü süspansiyon için kullanılabilir. Ayrıca katı maddenin yoğunluğunun sıvıdan daha yüksek olduğu 3 fazlı karışımın ayrılması için kullanılabilir ve yoğunluk farkı (sıvı-sıvı-katı) ve sıvı-katı süspansiyon ile parçacıkların ayrılması, özellikle de Filtre bezinin yenilenmesinin zor olduğu ve konsantrasyon ve partikül büyüklüğünün çok değiştiği süspansiyon ayrımı. Makine, kömür katranının susuzlaştırılması, endüstriyel ve kentsel kanalizasyon çamurlarının giderilmesi, nişastaların yıkanması ve dehidrasyonu, soya proteinlerinin dehidrasyonu dahil, kimyasal, farmasötik, gıda, petrol ve çevre koruma vb. Endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çalışma prensibi:

Katı ve sıvı arasındaki yoğunluk farkına dayanan ve merkezkaç kuvveti sayesinde, spiral santrifüj katı-sıvı ayrımı elde etmek için katı parçacıkların tortulaşma hızını hızlandırır. Makine tambur, spiral itici, diferansiyel mekanizma ve güç ve çerçeve vb. Malzemelerden oluşur. Tambur ve spiral itici, yüksek hızda aynı yönde döner, tambur ve spiral iticinin hız farkı, diferansiyel mekanizmanın etkisi altında yaklaşık 2-30 rpm’dir. . Ham sıvı, girişten yüksek hızda dönen tamburun içine girer, merkezkaç kuvveti ile yoğunluğu daha büyük olan süspansiyon tambur çeperi üzerinde hızlı bir şekilde biriktirilir ve tortu tabakasını oluşturur ve tamburdan tamburun dışına itilir boşaltma tamburu. Arıtılmış sıvı tamburun büyük ucundan sürekli olarak boşaltılır, bu nedenle süspansiyonu elde edin.sıvı-katı ayrılması. Sıvı, hafif / ağır fazlar içeren emülsiyon ise, farklı yerçekimi ile, hafif ve ağır sıvı daireleri oluşturulabilir ve tamburun büyük uç plakasına bölünebilir. Merkezcil pompa vasıtasıyla, hafif sıvı, hafif sıvı çıkışından dışarı akarken, ağır sıvı, ağır sıvı çıkışından tahliye edilir, böylece katı-sıvı-sıvı ayrımı gerçekleştirilir.