+90 312 341 23 38 / +90 543 773 37 73

Nanoparçacık Arıtma için CRM

Nanoparçacık Arıtma için CRM 2018-08-09T11:46:44+00:00

Kimya mühendisliği vb. Alanlarında genellikle toz-sıvı ayırma işleminde katı-sıvı ayırma işlemine maruz kalmaktadır.Teknolojik ilerlemenin yanı sıra, partikülün boyutu kademeli olarak süper-saf partikül içinde, ince taneciklerin katı-sıvı ayrımı, özellikle de homojen olmayan faz katı-sıvı ayrışması son derece zor hale gelmektedir.Parçacıkların Brownian hareketi nedeniyle, geleneksel gravitenin sedimantasyonu neredeyse kullanamaz.
Her türlü filtreleme tekniğini süzme bezi ile perdeleme olarak düşünürsek, bir yandan tutma performansının süper ince parçacıklı filtrelemeye dönüşmesi kötüleşir, diğer taraftan ürün, sızmanın sınırlandırılması nedeniyle çok fazla kayba neden olur, diğer yandan da köprüleme fonksiyonuna bağlıdır. partikül tutma gerçekleştirmek için filtrasyon kek tabakası parçacık, tahıl daha küçük ise, filtrasyon kek tabakası oluşumu giderek daha kompakt hale gelir, filtrasyon direnci de daha büyük, filtre hızı daha fazla küçüktür, durulama da filtrelerdir Çok zor, durulama sonucu çok kötü, iş gücü gücünü arttır.

Santrifüj ayırma makro ölçekli operasyon gerçekleştirmek zor, genel endüstriyel santrifüj parçacık mikro boyutu ayırabilir ve durulama işlemi karmaşık, emek gücü ağırdır ve verim düşüktür.Su gücü sarmal gereçleri aynı zamanda santrifüj ayrışmasına bağlı olan bir fonksiyon olup, katı parçacığın ayrılma işlemini sürdürmesini sağlar, fakat esas olarak sıvı karşılıklı olarak ıslak yöntem derecelerinde uygulanır ve genellikle 10 mikronluk kritik parçacığın üzerinde ayrılır.Nanometre süper-ince tozun yaş kimya yöntemiyle üretilmesi sürecinde, safsızlık iyonları içeren ince saf toz bulamacının safsızlık iyonları çıkarılarak ürün saflığını iyileştirmek için tekrar tekrar temizlenmesi gerekir.Nanometre ve mükemmel dispersiyonlu bir dispersiyon sisteminde, geleneksel plaka çerçevesi hidrolik pres, yüksek – hız santrifüj ve diğer temizleme yöntemlerini kullanarak bazı nanometre çamuruna katı-sıvı ayrımı etkili değildir, toz kaybı, bulutlu permeat solüsyonu, büyük problemleri vardır. yıkama suyu kapasitesi, yüksek emek gücü vb.
Sıvı ayırma alanındaki CRM seramik membran uygulaması, son yıllarda yaygın olarak “çapraz akışlı filtrasyon”, mükemmel fiziksel, kimyasal performans ve mekanik dayanım nedeniyle, Teknik Özellikler sağlar.

l-Yüksek filtre doğruluğu, filtreleme gözenek çapı nanometre ulaşabilir;

Süper yüksek tozun l-Yüksek tutma oranı, pahalı toz için hiçbir kayıp;

l Süper-süper ince toz saflığı;

l-Permeate çözümü temiz ve şeffaftır, parçacıklar ve düşük kirlilikten arındırılmıştır;

l-teslimat basit, kullanışlı bir işlemdir;

l-PLC tam otomatik kontrol, emek gücü düşüktür;

l-Ters ozmoz membran filtrasyon ekipmanı ile saf su üreten entegre, toplam işletme maliyeti düşüktür.

Nanoparçacık Üretimi için Uygulama Aralığı

l-Nanometre titanyum oksit, çinko oksit, alümina oksit ve diğer oksitler;

l-Nanometre baryum titan yemi, baryum karbonat ve diğer nanometre inorganik tuz;

l-Nanometre silikon dioksit, alüminyum tozu ve diğerleri;

l-Nanometre kaolin, montmorillonit ve diğer mineraller;

l-Nanometre ilacı;

l-Nanometre titanyum silikon moleküler elek;

l-Nanometre katalizörün durulanması ve geri kazanımı