+90 312 341 23 38 / +90 543 773 37 73

Sürekli Akış ESR / EPR Analiz Sistemi

Sürekli Akış ESR / EPR Analiz Sistemi 2019-04-15T23:13:29+00:00

Sürekli Akış ESR / EPR analiz sistemi temel olarak ESR / EPR spektrometre CMS 8400 ve onun aksesuarlarının biraraya getirilmesinden oluşur. Otomatik örnek yükleyici ile peristaltik pompaların kombinasyonu ve örnek kabı  Çalışma sıcaklığı olarak -150°C up to +50°C arasında çalışma imkanı sunar. Ayrıca örnek kabı yerine kapiler ya da flow cell konulabilir. Flow cell bir sonraki örnekten önce otomatik olarak solvent ile yıkandığı için avantajlıdır. Tüm bu basamaklar yazılım kontrollüdür.

8 Örneğe kadar otomatik analiz yapılmasına imkan tanır.

Sistem aşağıdaki parçalardan oluşur;

– 1-8 kanallı örnekleyici

– Peristaltik pompa

– Isıtma bloğu

– SH-P özel tutucu

– Ölçüm hücresi ile taşıyıcısı ve SH-P ye montaj parçaları

– Rack

– Kinetik ölçümler için kontrol yazılımı

– Örnekleyici ve pompa için kontrol yazılımları

Aksesuarlar:

Değişik hacimlerde organik solventler ve sulu çözeltiler  için kapilerler ve kalibre edilmiş örnek kapları. Ucuz ve kolay kullanımlı olan bu ürünler kolay örnek değişimini sağlar. Örnek tüpleri hem sıvı hem de katı maddeler için kullanılır. 3-6 mm çap ve 13-15 mm uzunluğa kadar tüpler vardır. Flat hücreler yüksek dielektrik sabiti olan sıvı örnekler için kullanılır.

Otomatik Sıvı Azot termostatik sistemi ile EPR probu nun sıcaklığını 85…473 K arası automatic oral sabitleyebilirsiniz. Bu sistem, dewar kabı gas akış system ve kontroll cihazlarından oluşur.

Otmatik Helyum termostatik sistemi sıcaklığı 7…300 K arasında ayarlamanızı sağlar. Bu sistem de dewar kabı, gaz akış sistemi ve kontrol sistemlerinden oluşur.

Applications

İlaç Sektörü: Amerika kökenli ilaç şirketleri CMS 8400 model ESR ile inkübe edilmiş apoptosis geçiren böbrek hücre hatlarının izlenmesinde kullanmaktadırlar.

Fermentasyon: Uluslararası iyi bilinen bir merkezi sinir sistemi araştırma laboratuvarı CMS8400 ile antibiyotik biyo sentezinde ürün artışını ölçmektedir. Başka bir firma da hayvan yemlerinde free radikal artışını ölçmektedir.

Polimer üretimi: Bir firma üretiiği polisitren içinde free radical iniator konsantrasyonunu ölçmektedir. Supertanker motor aşınması. Uluslararası bir limanda bir Amerikan petrol şirketi, motor aşınma denemesinde CMS 8400’ü kullanıyor. Supertanker’ın motor yağının bir kısmı, hasarı gösteren metallerin varlığını araştırıyor. Biyolojik araştırma. Biyolojik sistemlerde serbest radikaller üzerindeki çalışmalarını daha iyi açıklamak, NIEH’deki araştırmacılar, ESR’nin MS ve HPLC ile birleştirildiği yeni bir melez tekniğin parçası olarak CMS 8400’ü kullanmıştır. Lisans eğitimi Derste gündeme getirilen modern atomik ve moleküler yapı kavramlarını deneysel olarak ortaya koymak amacıyla, CMS 8400 lisans laboratuvar derslerinde öğretim aracı olarak kullanılmaktadır. Burada görsel kanıt, elektron spin ve moleküler orbitaller gibi sert kavrama kavramlarından oluşmaktadır.