+90 312 341 23 38 / +90 543 773 37 73

Etanol dehidrasyonu için Zeolit ​​PV

Etanol dehidrasyonu için Zeolit ​​PV 2018-08-09T11:40:24+00:00

Pervaporasyon, membran geçirgenliğinin enerji verimli bir kombinasyonudur ve buharlaştırma.Çeşitli süreçler için diğer ayırma yöntemlerine çekici bir alternatif olarak kabul edilir.Örneğin, pervaporasyonda yer alan düşük sıcaklık ve basınçlarla, sabit kaynama noktalı azeotropların ayrılması için genellikle maliyet ve performans avantajları vardır.Pervaporasyon ayrıca organik çözücülerin dehidrasyonu ve sulu akıntılardan organik maddelerin uzaklaştırılması için kullanılır.

Ek olarak, ayırma ısısı için iyi bir seçim olarak pervaporasyon ortaya çıkmıştır.hassas ürünler. Pervaporasyon azeotroplar, çözücüler ve diğer uçucu organiklerin dehidrasyonu, etanol veya metanol giderimi gibi organik / organik ayırma ve atık su arıtma kırma için kullanılabilir.
Pervaporasyon ve Buhar geçirgenliği, bir zar boyunca iki veya daha fazla bileşenin, ince bir tabaka ve basit bir flaş adımıyla karşılaştırılabilir buharlaşma fazı değişiminden farklı difüzyon oranları ile ayrılmasını içerir.Bir bileşenin tercihen zar boyunca nüfuz etmesini sağlamak için bir konsantre ve buhar basıncı gradyanı kullanılır.Geçiren tarafa uygulanan bir vakum, nüfuz eden buharların derhal yoğuşmasıyla birleştirilir. Pervaporasyon tipik olarak bir sıvı karışımın küçük bir bileşenini ayırmaya uygundur, böylece zardan yüksek seçicilik önemlidir.

Yüksek performanslı Zeolit ​​veya Hybsi® membranlar (ECN’nin özel bir teknolojisi), yıllar önce endüstriyel amaçlar için başarıyla geliştirilmiş ve uygulanmıştır.Bu enerji verimliliği teknolojisi, Çin’de ilaç, yarı iletkenlik, petrol kimyası vb. Birçok endüstride yaygın olarak kabul görmüştür. PV & VP teknolojisinin, buharlaşma, damıtma ve zeolitin benimsenmesi gibi geleneksel dehidrasyon işlemlerinden pek çok avantajı olduğu birçok projeden alınmıştır.

PV / VP işleminin özellikleri:

* Düşük enerji tüketimi, daha az işletme maliyeti

* Hiçbir sürükleyici gerektirmez, ürüne bulaşmaz

* Kolay kullanım ve daha az bakım

* Buhar / sıvı dengesinden bağımsız fonksiyonlar

* Güvenilir işlem görmüş solvent kalitesi

* Daha az işçilik maliyeti

* Daha az atık deşarjı

PV & VP Teknolojisi ile Solvent Dehidrasyonu:

Metanol Aseton Etil tert-butil eter (ETBE)

Etanol Butanon Di-izopropil eter (DIPE)

Propanol ve IPA

Metil izobütil

keton (MIBK)

Tetrahidro furan (THF)

Butanol ve IBA Trietilamin Dioksan

Pentanol Piridin Metil asetat

Sikloheksanol Aniline Etil asetat

Benzil alkol

klorlu

hidrokarbonlar

Butil asetat

Benzen dikloro metan asetik asit

Toluen Perkloretilen

Fenol

Metil tert-butil eter(MTBE)