+90 312 341 23 38 / +90 543 773 37 73

Mekanik Test Cihazları

Mekanik Test Cihazları 2018-08-09T11:02:00+00:00

Nanovea mekanik test cihazları yüksek hassasiyet ve geniş analiz yeteneği ile diğer rakiplerinden ayrıdır. Ayrıca sadece Nanoveanın Nano, Mikro yada Makro modelleri ile  indentasyon ( Sertlik), çizik ve aşınma analizlerini tek modülde yapabilirsiniz. Extra bir parça takmaya ya da sökmeye gerek olmadan rahatlıkla sadece yazılımdan yapmak istediğiniz analizi seçmeniz yeterlidir.

Nano indentasyon (nano sertlik) ile elde edilen derinlik ve yük eğrisi bize, sertlik, elastik modulus, akma dayanımı, depolama modülü kaybı ve daha bir çok analiz yapma seçeneği sunar.

Çizik testi ile, kaplamanın bozulma dirençi ve substratların plastik ve elastik deformasyonunu tanımlayabilir.

Aşınma testi ile, hassas olarak sürtünme katsayısı ve aşınma özelliklerini ölçebilir. Bu özellikler sayesinde sert, yumuşak, sert kaplamalar, filmler vs gibi çok değişik malzemeler üzerinde çalışabilme imkanı verir.

Güçlü yazılım desteği ile her test metodu için değişik ve hassas data toplama ve 3 saniye gibi kısa bir süre içerisinde tüm bu dataların analizini ve indentasyon haritalamasını yapar.
Cihazların üzerine AFM, Video zoom imaj sistemi, Mikroskop imaj sistemi ve Üç boyutlu temassız profilometre bağlanabilir.

Nanoveaya ait bu sistemleri taşıyan iki farklı base modeli vardır

Compact Base:

Limitli bütçeler için tasarlanmıştır. 100mm x 50mm XY hareket alanı ve 50mm Z hareket alanı vardır. Üzerine sadece bir modül takılabilmektedir. Bu modül ile yine indentasyon, çizik ve aşınma analizlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca üzerine video zoom imaj sistemi bağlanabilmekte ve yapılan analizlerin görüntülenmesi ve görüntü analizleri yapılabilmektedir.

Platform Base:

Nanoveanın standart base modelidir. Üzerine iki adet modül takılabilmekte istenir ise Nano-Mikro Ya da Nano-Makro analizler aynı sistem üzerinde yapılabilmektedir. Compact base göre en büyük farkı iki modül, AFM ve Profilometre takılabilmesidir. 150mm x 150mm lik XY, 50mm lik Z hareket mesafesi vardır. Hidrolik Z kolu sayesinde 140mm yüksekliğindeki malzemeler üzerinde analiz yapılabilmektedir.